
Президент закликав країни НАТО інвестувати в українські оборонні компанії та створювати спільні підприємства для нарощення виробництва озброєнь і підтримки України.
Про можливості української оборонки Володимир Зеленський розповів під час виступу на самміті Північноатлантичного альянсу в Гаазі.
Виробничий потенціал українського оборонно-промислового комплексу перевищив $35 млрд та вже зараз пропонує близько 1000 зразків оборонної продукції: від артилерії та бронетехніки до дронів усіх типів та ракет.
«Проте лише близько 45% наших потужностей завантажені. Вже зараз ми можемо виробляти близько 8 млн безпілотників щороку, але фінансування далеке від цих показників», — сказав Володимир Зеленський.
Він зазначив, що сьогодні Україна відкрита для різних форм кооперації в оборонному секторі, включаючи «обмін українських компетенцій та технологічних досягнень з тими, хто допомагає найбільше».
«Ми мусимо очолити гонку озброєнь в сфері безпілотних систем, як ударних дронів, так і перехоплювачів, а також традиційних озброєнь», — додав він.
Варто зазначити, що озвучені потужності з виробництва 8 млн дронів не є фантастичними. До прикладу, в жовтні минулого року Президент повідомляв про можливості випуску 4 мільйонів дронів, з яких на той час було законтрактовано державою 1,5 мільйона одиниць.
Більшу частину з «мільйонних» об’ємів виробництва припадає на FPV-дрони, які у великих кількостях застосовуються на передовій та вже давно частково замістили собою нішу високоточного ракетного озброєння та артилерії.
Попит на FPV досі зростає, а тому виробництво масштабується. Зокрема, власник української компанії Vyriy drone Олексій Бабенко розповідав, що за усередненими підрахунками річне збирання одного мільйону дронів із готових комплектуючих потребує штату із 400 працівників. Відповідно, умовне виробництво 8 млн дронів цього типу не є складною задачею за умови достатньої кількості ресурсів.
Також сьогодні «Мілітарний» повідомляв, що Велика Британія стала однією з перших країн, яка профінансує ліцензійне виробництво українських зразків озброєння на потужностях британських компаній. Виготовлена продукція надходитиме на озброєння українських Сил оборони.
Угода, яка охоплює наступні три роки, передбачає фінансування закупівлі урядом Британії широкого спектру українських дронів, які будуть спільно виготовлятися в країні.
Завдяки цьому британські оборонні компанії зможуть швидко проєктувати і виробляти найсучасніші безпілотники у великих масштабах.