
Лідери німецької оборонної промисловості закликали країни НАТО підтвердити обіцянки щодо збільшення військових витрат конкретними та довгостроковими замовленнями.
Про це пише «Європейська правда» з посиланням на агентство DPA.
Очікується, що лідери країн Альянсу на саміті в Нідерландах, який розпочинається сьогодні, зобов’яжуться витрачати 5% ВВП на оборону.
«Ми очікуємо чіткої заяви від країн-членів НАТО на саміті про те, що за словами підуть дії», – сказав газеті Augsburger Allgemeine голова оборонного підрозділу Airbus Міхаель Шельгорн у вівторок.
Він підкреслив, що це зростання оборонних витрат має втілитися в реальні дії. «Для промисловості це означає гарантії планування та довгострокові зобов’язання у вигляді замовлень», – додав Шельгорн.
За його словами, компанія могла б швидко наростити виробництво, якщо будуть чіткі замовлення, визначені терміни й достатні обсяги.
Александр Загель, керівник аугсбурзької компанії Renk, яка виробляє трансмісії для танків, зазначив, що оборонна промисловість потребує більшої впевненості для стратегічного планування. «Ще кілька років тому ми виробляли 150–200 нових трансмісій на рік. У майбутньому їх виробництво сягатиме чотиризначних цифр», – сказав він.
Олівер Дьорре, генеральний директор компанії Hensoldt, яка спеціалізується на оборонній електроніці, назвав очікувані рішення НАТО історичними. Це, за його словами, дозволить компанії швидко розширити виробничі потужності й стимулювати інновації.
А голова наглядової ради Airbus Рене Оберманн розкритикував чинні правила закупівель Євросоюзу як надто бюрократичні та повільні. «Вони недостатньо орієнтовані на європейських постачальників, займають надто багато часу і часто призводять до надмірно складних вимог», – сказав він медіагрупі RND.
Він також закликав до реформування законодавства ЄС про держзакупівлі та до більшої стандартизації систем озброєння.
Нагадаємо, нещодавно у НАТО провели випробування нового надводного дрона, оснащеного літальними безпілотниками, які встановлюються на спеціальних зовнішніх платформах.
Окрім того, минулого місяця стало відомо, що німецький оборонний гігант Rheinmetall спільно з американською Lockheed Martin планують налагодити масштабне виробництво ракет ATACMS та Patriot PAC-3 у Європі.