
Країни «Коаліції охочих», які планують направити миротворчий контингент в Україну, домовилися про створення коаліційних штабів.
Про це йдеться у заяві уряду Великої Британії.
Після формування штабу в Парижі планується створення координаційного осередку в Києві, проте це станеться вже після завершення формування командної структури Коаліції.
Відповідне рішення ухвалене за підсумками віртуальної зустрічі лідерів «Коаліції охочих» з прем’єр-міністром Великої Британії та президентом Франції Еммануелем Макроном, яка відбулася на базі Постійного об’єднаного штабу у Нортвуді.
До обговорення також долучилися президент Володимир Зеленський, прем’єр-міністр Італії Джорджа Мелоні та інші учасники Конференції з питань відновлення України, що проходила в Римі.
Уперше до зустрічі приєдналися представники США, зокрема Спеціальний посланник президента генерал Кіт Келлог, сенатори Ліндсі Грем і Річард Блюменталь.
Військові командувачі повідомили про суттєвий прогрес — зокрема, завершення розвідувальних візитів до України з метою оцінки, як сили коаліції можуть ефективно сприяти відновленню боєздатності українських військ після припинення вогню та забезпечити стабільність у довгостроковій перспективі.
Після узгодження командних структур лідери домовилися, що планування триватиме у звичайному режимі, щоб забезпечити розгортання контингенту протягом перших днів після завершення бойових дій.
План передбачає створення багатонаціонального оперативного штабу рівня три зірки в Парижі під спільним командуванням Великої Британії та Франції. Цей штаб координуватиме усі тактичні й оперативні дії.
Через 12 місяців штаб планують перевести до Лондона, що забезпечить партнерам гнучкість у наданні сил та оперативному розгортанні підрозділів для виконання визначених завдань.
Після початку розгортання сил у Києві також буде створена координаційна група під керівництвом британського офіцера зі званням двозіркового генерала.
Функції Коаліції
У межах підтримки України Коаліція рішучих планує відправити експертів з логістики, озброєння та підготовки, які допомагатимуть у відновленні та реформуванні Сухопутних військ України.
Окрім цього, коаліційні авіаційні сили спільно з Повітряними силами України забезпечуватимуть безпеку повітряного простору.
Патрулювання неба коаліційними літаками має підвищити безпеку цивільного населення та створити умови для відновлення нормального міжнародного авіасполучення.
Також планується посилення Чорноморської оперативної групи, до складу якої входять Туреччина, Румунія та Болгарія.
Її доукомплектують спеціалізованим персоналом, що дозволить прискорити розмінування акваторії Чорного моря й гарантувати безпечний і безперебійний морський доступ до українських портів і з них.