
У соцмережах поширили неправдиву інформацію про промову посла України в Польщі Василя Боднара під час церемонії вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії в Хелмі 11 липня. Користувачі обурювалися, що його виступ тривав лише 10 секунд, однак виявилося, що це неправда.
Про це повідомило посольство України в Польщі на своїй сторінці у фейсбуці.
Польське видання Konkret24 пише, що інтернет-користувачі обурювалися через промову українського дипломата, зокрема назвали її «глузуванням» і «нахабством».
«10-секундна промова про Волинь. Посол України Василь Боднар, здається, встановив новий рекорд Гіннеса з мінімалізму в дипломатії. Шкода, що в нього не було часу щось уточнити між вдихами», — написав один із користувачів соцмережі X і прикріпив ролик з етеру телеканалу Telewizja Republika.
Загалом ролик, який поширили в соцмережах, триває 16 секунд. Після того як телеведучий у студії каже, що слово надається послу України, в кадрі з’являється Боднар і каже: «Дуже дякую. Вшануйте пам’ять жертв Волинської різанини і дякую за увагу. До побачення». Після чого він йде від мікрофона.
Цей допис переглянули вже понад 70 тисяч разів. Користувачі були обурені тим, що Боднар нібито так мало сказав із нагоди роковин Волинської трагедії. Запис «короткої» промови українського дипломата поширили й інші профілі — на одному з них ролик зібрав 54 тисячі переглядів.
Однак, попри твердження інтернет-користувачів, промова українського посла тривала не кілька секунд, а відео, яке завірусилося в мережі, є лише фрагментом.
Сам Василь Боднар прокоментував ролик, який поширився соцмережами, так:
«Перепрошую, але мушу висловитися, бо це неправда. Дякую меру Холма за запрошення та можливість виступити у присутності новообраного президента. Промова тривала близько 10 хвилин, і медіа мають запис», — повідомив посол України в Польщі.
Насправді ж під час свого виступу Бондар подякував за запрошення на цю «сумну, але дуже потрібну церемонію». Він також погодився з тим, що майбутнє можна будувати тільки на основі правди.
«Але ми маємо відкрито говорити про цю історію. Звичайно, називати злочин злочином. Перепросити, але також вшановувати пам’ять тих жертв, які цього потребують, по обидва боки кордону», – сказав український дипломат у Холмі.