
Президент України поставив завдання виробникам безпілотників забезпечити здатність застосовувати щонайменше 1000 дронів-перехоплювачів щодоби.
У п’ятницю, 25 липня, Володимир Зеленський повідомив у соцмережах, що відвідав підприємство, на якому виготовляють такі дрони.
«Україна вміє робити класні речі та зберігає технологічне лідерство в захисті життя. Завдання для виробників чітке — забезпечити можливість застосування щонайменше 1000 перехоплювачів на добу», — зазначив Зеленський.
За його словами, уряд забезпечує контрактування цих дронів, а українська влада постійно працює з міжнародними партнерами, щоб уникнути дефіциту фінансування.
24 липня президент заявив, що дрони-перехоплювачі нині виготовляють чотири компанії, а загалом таких виробництв буде десять.
За оцінками, на виробництво дронів-перехоплювачів потрібно 6 мільярдів доларів. Загалом для виготовлення дронів різних типів, засобів радіоелектронної боротьби та ракет щорічно необхідно близько 25 мільярдів доларів.
В Україні кілька компаній розробляють перехоплювачі, здатні знищувати дрони-камікадзе типу «Шахед». Їхнє застосування нещодавно зафіксували над Одесою — тоді український дрон стрімко врізався в «Шахед» і знищив його.
Такі дрони здатні діяти на високих швидкостях і з великою точністю, що дозволяє ефективно протидіяти повітряним атакам Росії.
Застосування перехоплювачів може суттєво посилити протиповітряну оборону українських міст і зменшити кількість жертв та руйнувань від атак дронів-камікадзе.
Подібні дрони розганяються до сотні кілометрів на годину менш ніж за секунду.
Їхня уламково-фугасна бойова частина оптимізована для ураження БпЛА та має радіус дії в кілька метрів — на випадок, якщо не вдасться влучити безпосередньо в ціль.
Нещодавно українська група «Дикі шершні» виготовила велику партію таких дронів для боротьби з «Шахедами». У 2024 році також було представлено перехоплювач Sting, спеціально розроблений для знищення російсько-іранських дронів-камікадзе.