
Сьогодні виповнюється 23 роки з дня однієї з найжахливіших катастроф в історії незалежної України – Скнилівської трагедії.
Цього дня у 2002 році під час авіашоу на військовому летовищі «Скнилів» у натовп глядачів врізався винищувач Су-27, забравши життя 77 людей, серед яких було 28 дітей. Сотні отримали поранення та назавжди залишилися з фізичними та душевними травмами. У Львові та по всій Україні згадують невинних жертв.
Напередодні, 26 липня, у храмі Воскресіння Христового, що на вулиці Городоцькій, відбулася поминальна панахида за загиблими. Сьогодні, у день роковин, родичі, небайдужі львів’яни та представники влади зберуться на Голосківському кладовищі, де похована значна частина жертв трагедії, щоб спільною молитвою вшанувати їхню пам’ять.
Трагедія сталася під час святкування 60-річчя 14-го авіаційного корпусу Військово-повітряних сил України. За виконанням фігур вищого пілотажу спостерігали тисячі людей. О 12:52 за місцевим часом винищувач Су-27УБ під керуванням досвідчених пілотів Володимира Топонаря та Юрія Єгорова, завершуючи маневр на низькій висоті, несподівано почав втрачати керування, зачепив дерево, потім крилом землю і врізався у натовп глядачів, після чого вибухнув. Обидва пілоти встигли катапультуватися.
Розслідування причин катастрофи тривало довго і супроводжувалося гучними судовими процесами. Офіційна версія поклала відповідальність на пілотів за допущення помилки в пілотуванні, а також на організаторів авіашоу за численні порушення правил безпеки. До кримінальної відповідальності було притягнуто десять осіб, серед яких – пілоти та високопоставлені військові чини.
Міська влада Львова традиційно надає матеріальну допомогу сім’ям загиблих. За повідомленням Львівської міської ради, цього року 53 особи отримають одноразову виплату у розмірі 2 тисяч гривень.
Скнилівська трагедія назавжди залишила глибокий шрам у серці Львова та всієї України, ставши трагічним нагадуванням про важливість безпеки та відповідальності за людські життя. І поки жива пам’ять про невинних жертв, цей біль не вщухатиме.