
Передача нового атомного авіаносця USS John F. Kennedy для американського флоту затримується на два роки.
Про це повідомляє Інститут військово-морського флоту США.
Причинами затримки стали технічні складнощі з інтеграцією сучасних систем — зокрема електромагнітної катапульти, підйомників для боєприпасів та інших інновацій.
Замість запланованого 2025 року корабель надійде до флоту лише у 2027-му. Це спричинить тимчасове скорочення кількості авіаносців у складі ВМФ США з 11 до 10 принаймні на один рік.
Ситуацію ускладнюють також нестача кваліфікованих фахівців і затримки в постачанні комплектуючих — подібні проблеми нині спостерігаються і в програмі будівництва підводних човнів типу Columbia.
Через затримку з передачею USS John F. Kennedy, флот буде змушений раніше вивести зі складу старий авіаносець USS Nimitz, який наближається до завершення терміну служби.
Це означає, що вперше за останні десятиліття США тимчасово залишаться лише з десятьма авіаносцями — що може обмежити їхню здатність оперативно реагувати в різних регіонах світу, особливо в Азійсько-Тихоокеанському регіоні.
У ВМФ зазначають, що вже переглядають графік ротації авіаносців і планують оптимізувати розміщення флоту, щоб мінімізувати наслідки скорочення кількості бойових кораблів.
Треба зауважити, що станом на сьогодні суднобудівна галузь США стикається з дуже серйозними проблемами. Насамперед — це труднощі з плануванням і критична нестача кваліфікованих фахівців.
Додаткові труднощі створює й недоведеність багатьох систем до експлуатаційної надійності, що спричиняє значні затримки, зокрема у будівництві нових атомних підводних човнів із балістичними ракетами.
Раніше «Мілітарний» повідомляв, що американська промисловість стикається з проблемами в межах реалізації масштабної програми ВМФ США з будівництва фрегатів типу Constellation.
Наразі реалізація цієї програми відстає від графіка на три роки, що вже є критичним фактором у розширенні ВМС США в умовах стратегічного суперництва з флотом Китаю.